| YusukeUrameshi a întrebat:

Salut am intrat pe un profil de filologie bilingv englez.Imi puteti spune ce materii se studieaza cel mai mult? Si am auzit ca o sa fac istoria sau geografia in engleza, e adevarat?

2 răspunsuri:
| Userrr a răspuns:

Filologia se bazeaza pe romana, istorie si geografie in mare parte.Si daca esti la bilingv vei face 3-4 ore de engleza pe saptamana+o ora(mate, romana, poate fi orice) in engleza.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php
Se fac mai multe ore de Engleză şi faci unele materii în limba engleză...

Toate cele bune!