| BoysKiller a întrebat:

Am un eseu si nu stiu cum trebuie alcatuit. Nu vreau sa mi-l faceti
vreau sa imi ziceti cum se face si sa imi dati exemple de pe alte site-uri. Sau de pe orice site nu mai sa fie eseu sa vad exemplele

1 răspuns:
| D4ny3l4 a răspuns:

Păi în primul rând trebuie să faci o introducere în care să prezinţi tema despre care o să vorbeşti în eseu, apoi să dezvolţi pe tot parcursul eseul, poţi chiar să dai exemple din cărţi, realitate şi încheiere în care tu îţi spui părerea în legătură cu tema despre care ai scris. Sper că ţi-am fost de ajutor happy.