| Ancutza2000Anca a întrebat:

Am urgent nevoie de ajutor! Luni am dat evaluarea nationala la romana si am tras linie cu creion la pagini! Mi se poate anula lucrarea?
Ce se intampla daca iti anuleaza lucrarea?
URGENT SUNT DISPeRATA!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna!
Sa ne facem intelesi, evaluarea nationala are o politica mult mai permisiva decat cea de la bac.
Multi fac aceasta greseala din cauza emotiilor si a neatentiei si corectorii sunt obisnuiti sa vada asa ceva.
Nu o sa patesti nimic de data aceasta, evaluarea nationala a fost conceputa pentru a va pregati pentru liceu nu pentru a va distruge sansa de a intra la liceul dorit. Sa nu ai nicio grija. Liniile acestea nu sunt semne.Semnul este ceva distinctiv, de exemplu daca scrii in culorile curcubeului, daca faci pete intentionat sau daca desenezi pe foaie.
In cazul de fata foarte multi elevi fac aceasta greseala din neatentie. Unora nici nu li se spune ca nu au voie sa traga linii la pagini.
Nu o sa ti se intample nimic. Stii ceva?
Eu unul am scris raspunsurile de la evaluare pe foi separate in timp ce puteam sa le scriu direct pe mapa si nu s-a intamplat nimic. Pur si simplu am pus foile in mapa si gata cu toate ca nu era tocmai ok.
Evaluarea nationala este doar un mic test ce nu este conceput ca sa distruga visele elevilor.
Stai fara grija, nu o sa ti se intample nimic. Foarte multi fac aceasta greseala.La BAC se pune accent mare pe semne, in timp ce la evaluarea nationala sistemul de corectare este ceva mai permisiv, chiar mult mai permisiv.
Succes!

-Blytz-

| Ancutza2000Anca explică (pentru RainmakerX):

Ai avut dreptate! Chair am intrat la ce liceu am vrut! mersi!

| RainmakerX a răspuns (pentru Ancutza2000Anca):

Ma bucur ca ai intrat la liceul dorit! big grin

4 răspunsuri:
| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Nu se trăgea linie.

| GangsterQuinn a răspuns:

Nu prea cred ca se poate intampla nimic, stai linistita esti doar clasa a VIII - a.