| Matt24 a întrebat:

Anul acesta termin liceul si mai departe as vrea sa urmez un profil de informatica.Sunt din Cluj si am inteles ca informatica este la Ubb si Poli cu diferite variatii.Sunt curios cum se numesc exact specializarile si ce materii se studiaza la fiecare.Se face multa matematica(fiindca nu cred ca este info fara mate) la fiecare dintre ele?

2 răspunsuri:
| junkyx a răspuns:

Specializari Sn biologie mate isto geogra stinte naturale Mate-info ii clar uman bio geogra isto romana si drept poltica si tut ce cuprinde ea

| Matt24 explică (pentru junkyx):

Ma intereseaza realul, strict info