| andreidarie a întrebat:

Ar trebui sa particip la olimpiada de la religie?

Ma framanta acest gand. Nu stiu ce sa fac. Sa merg sau sa nu merg? Daca merg si ajung in faza de judet profesorul ma va asculta ora de ora pentru ca voi deveni "asistentul" lui. Credeti-ma, asa a facut si cu ceilalti colegi care s-au dus si chiar de aceea uni nu se mai duc si anul acesta.

PS: Olimpiada este maine, iar eu trebuie sa ma pregatesc in seara aceasta si trebuie sa stiu toate lectiile de pana acum!

Va rog sa-mi spuneti ce credeti. Multumesc! happy

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Ca sa mergi la o olimpiada trebuie sa fii pasionat de acel obiect.
E greu de crezut ca vei reusi sa recuperezi materia pe care altii o invata un semestru intreg... risti sa te faci de rusine.

| dani145 a răspuns:

Pai asta trebuie sa consideri tu, nu te poti lua dupa gura la unul si la altul. Daca esti intr-adevar pasionat si daca consideri ca o sa treci in etapa urmatoare poti sa mergi, cat despre chestia aia cu asistentul, habar n-am ce sa zic...