| Foxitaa a întrebat:

maine am olimpiada de romana faza judeteana.cum ar trebui sa ma pregatesc? ce sa mai repet? funditahappy

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Incearca sa mai repeti la gramatica, de exemplu mai citeste despre pronume, numerale, complemente, verbe, s-ar puea sa va vina sa analizati si sa nu te incurci!
Daca pe astea le sti, atunci citeste rezumatele povestilor sau romanelor care crezi ca ar putea sa iti vina la ultima parte!
Iar spre seara, incearca sa iesi jumate de ora la aier, sa nu iti umplii capu cu de toate pe maine, sa te recreezi putin!
Bafta!

6 răspunsuri:
| crmr a răspuns:

Gramatica si inspirate pentru compunere citind detoate basme poezii etc funda?

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna.ar trebui sa repeti tot ce tine legat de gramatica si literatura si sa inveti si anumite compuneri.tot ce ai invatat pana acum

| Alecss_2047 a răspuns:

Buna, si eu merg maine la olimpiada, tot la judet si sfatul meu este sa nu incerci sa ingrasi porcul in ajun. Trebuia sa te pregatesti din timp, caci azi daca te apuci sa inveti o sa ai capul plin si nu o sa intelegi nimic.Dar e ok sa iti arunci putin privirea pe ceea ce ai invatat pana acum. Odihneste-te si succes maine! :*

| Foxitaa explică (pentru Alecss_2047):

Mersi:*:*la fel si tiehappy

| errai34 a răspuns:

Citeste ceva ce ti-a placut mult. Este o buna pregatire pentru tine; oricum nu mai poti schimba multe azi. O sa fie bine. Te-as ruga sa imi spui si mie unde se tine olimpiada, am cam uitat... si nu vreau sa imi sun profesoara. Multumesc anticipat si mult succes!

| Foxitaa explică (pentru errai34):

Eu sunt din vaslui...si se tine la emil racovita.