| justme_4441 a întrebat:

Are cineva o lista de lecturi pentru clasa a XII-a? Funda...

Răspuns Câştigător
| PisicaAristocrata a răspuns:

Din cate imi amintesc eu, sunt cele pentru bac: "Morometii", "Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi","Iona", "Enigma Otiliei","Alexandru Lapusneanul", "Levantul"...restul se studiaza mai devreme in liceu, ca "Maytreyi", "Moara cu noroc", "Ion","O scrisoare pierduta", "Povestea lui Harap-Alb", poeziile etc. Daca nu le-ai citit, e timpul sa te apuci de ele. Ajuta mult sa cunosti continutul cartilor.

2 răspunsuri:
| SexApeeal a răspuns:

Pai carti de genul Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi si lecturi care le-ai m-ai facut pana acum dar care nu erau intregiwinkingasta a fost tot ce am aflat de la un prieten care a terminat a12-awinking

| CrissD a răspuns:

"morometi"i de marin preda, "ultima noapte de dragoste si intaia noapte de razboi" de camil petrescu, "padurea spanzuratilor" de liviu rebreanu, "harap-alb" de ion creanga, "iona" de marin sorescu. spor la citit :*