| Meli2314 a întrebat:

Are rost sa invat pentru testele initiale? Sunt in clasa a 9-a. Profesorii isi vor face o parere despre mine in functie de notele din testele initiale?
Si voi ce v-ati luat la voi in prima zi de liceu?

2 răspunsuri:
| ABCD122 a răspuns:

Mi-ai furat întrebarea laughing

Cum a spus si Luiza, cel mai bine recapitulezi putin la materiile unde stii ca ai profesori mai exigenți (in cazul meu la istorie, fizica si biologie). Mult succes! happy

| Luizamc a răspuns:

Testele initiale, mai ales la inceput de ciclu, au rostul de a-i arata profesorului cat de multe cunostinte are elevul in legatura cu materia. Nu zic neaparat sa inveti, insa ai putea sa recapitulezi macar, sa nu te duci fara un minim de cunostinte.
Din cate am vazut eu, cei cu notele cele mai mari mereu ies in evidenta in fata profesorului si devin favorizati, insa nu e neaparat.

Întrebări recente