| ReyIzInsane a întrebat:

Azi si ieri a fost agitatie mare, teste initiale, stiti si voi. De fapt, nu a fost agitatie prea mare, am stam cam indiferenti toti, cand dadeam test stateam linistiti, relaxati, nicio problema. Profesorii au zis sa stam chill ca nu se trec in catalog si nu conteaza, sa nu copiem ca n'are rost. Bun. Pana acum am dat o mare parte din teste ...Au mai ramas 2-3 materii. Tineam tv-ul pe stiri si am auzit ca cica notele din testele initiale au importanta pentru admiterea la liceu. Eu sunt clasa a 8-a. Profii ne-au zis ca notele sunt confidentiale, acum sa aud ca au importanta. Dupa 2-3 min ma suna un prieten sa imi zica, ii zic ca am vazut si eu acelasi lucru ...Acum nu stiu ce sa mai cred. Au importanta testele astea sau nu? Sunt interesat fiindca eu nu prea m-am sinchisit sa ma pregatesc sau sa scriu mare lucru la teste.

Răspuns Câştigător
| danyelo112 a răspuns:

La tine nu mai conteaza acele note.doar la cei din clasa a 5-a care is acum...eu is in clasa 11 si la fel le dam degeaba aceste teste.macar eu cum is la profil de stiinte imi mai aduc aminte unele notiuni big grin asa ca nu iti fa griji.

| wintage a răspuns (pentru danyelo112):

Asta-i buna. Conteaza la unul de a 5-a si nu conteaza la unul de a 8-a. Mai important este pentru unul de a 8-a ca pana ajung cei de pe clasa a 5-a pe a 8-a se pot schimba multe.
Doar pentru cei la liceu nu conteaza. In rest conteaza pentru toata lumea!

| danyelo112 a răspuns (pentru wintage):

Bai einstein sa stii ca asa e...mai informeaza-te si dupa mai vb...ca legile astea de durata de fiecare data intra in viguare de la clasa a 5-a actuala.

| wintage a răspuns (pentru danyelo112):

Deci el ca e clasa a 8-a nu il afecteaza cu nimic?
Vei vedea...

13 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Da!
Ce-mi place!

| Girldxx a răspuns:

Da,au importanta. o treime din nota admiterii la liceu, bafta! happy

| DomGoe a răspuns:

Nu au importanta ca astea sunt numai sa stie profu nivelu vostru si directoru.Nimic altceva

| meedanyy a răspuns:

Frate nu au nici o legatura testele initiale cu adminerea la likeu. de kate ori nu au zis la stiri multe prostii si nu a fost asa? Stai lin1 nu se trec nici in katalog si nu au nici o legatura cu adm la liceu ca daca avea nu dadeau si astia de la liceu teste initiale si zis asta pentru ca sunt la liceuwinking Vezitzi de treaba. Nu pune botu la tot. nu va conf profi asa ca(nu se trec) daca era sa se treaca in catalog si sa aiba leg cu adm la liceu! le conf de mult si erati informatiwinking

| ReyIzInsane explică:

Da, adica au legatura? Si...ce iti place? fii mai explicit happy

| ReyIzInsane explică:

Ca nu se trec in catalog STIU. Dar cum admiterea e mult mai importanta, ar fi trebui sa fim anuntati/informati, asa cum spune myruna. Pentru mine este chiar important, va rog, nu vorbiti daca nu stiti, sau vorbiti din auzite. Eu vreau o informatie exacta/sigura big grin

| Anonim654321 a răspuns:

Sa vz ce patesc eu ca si eu am vz

| CannbalCorpse a răspuns:

DA testele se depun in portofoliu pentru admiterea la liceu! Notele nu se trec, da' admiterea e mult mai importantă :d

| Enzio a răspuns:

Nu conteaza, testele asta sunt pentru profesori, doar sa vada la ce nivel esti si sa vada daca sau chinuit degeaba sau ati inteles ceva.Deci oricum nu se trec in catalog.Bafta in continuare!

| RaMonaaaBaa a răspuns:

Cu siguranta nu! poate doar sa isi faca ei o idee la ce nivel sunteti, dar pentru liceu, in niciun caz! intrarea la liceu e pe baza tezelor, exemenului si medile dn 5-8 cred, bine ca regula se schimba de la an la an, dar testul initial nu are nicio legatura! asa ca poti sta.chillhee hee :* fundiiiii big grin