| SingleForOne a întrebat:

Are vreo legatura economia de liceu cu economia din facultate?
Ajuta cu ceva daca invat economia din liceu?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ajuta cat sa stii chestiile de baza. Dar daca mergi la o facultate de acest fel, oricum si acolo o sa te ia cu notiunile de baza, de la ce inseamna profitul de exemplu (definitia aia lunga) pana la... actiunea Amazon Inc. si cum afecteaza ea lumea (ca exemplu).

Deci da, ajuta. Asa poti sa iti concentrezi atentia si pe alte lucruri dupa.

Bafta!

| Teo0011 a răspuns:

Da,are legatura.La inceput tu vei inteleg mai usor sau poate chiar vei sti notiunile de baza. Vorbesc din experienta proprie, si eu am terminat un liceu economic si stiu ce vorbesc.Succes!