| sufarstar52 a întrebat:

As avea si eu o intrebare...mai delicata...sunt clasa a 12-a sem 2, nu am mai dat pe la scoala de aproape 2 luni(cu intreruperi) am aproape 180 absente din care decat vreo 15 nemotivate dar vreau sa stiu ce se intampla daca raman cu situatia neincheiata la mai multe materii(am depasit 50% abs aproape la toate materiile). Am nevoie de un raspuns urgent

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, si repeti anul. Oricum, e mai bine pentru tine, intre timp iti rezolvi problemele care te-au impiedicat sa ajungi la scoala si poti sa te duci tot timpul, sa nu mai pierzi materie si explicatii. Informatiile din clasa a douasprezecea sunt foarte importante si nu poti pleca in viata cu un asemnea handicap. E greu sa pierzi un an, dar avand probleme atat de grave incat sa fii nevoit sa lipsesti atat de mult de la scoala, e mai bine sa alegi varianta buna pentru tine (adica repetarea anului).

| Cσσкiє a răspuns:

Rămâi repetentă. Îmi pare rău... Du`te măcar acum, chiar dacă faptul e consumat.

| iuli a răspuns:

Din moment ce ai lipsit probabil ca materia nu iti este prea clara. Avand in vedere ca anul acesta ar trebui sa dai si bac-ul iti sugerez sa repeti anul. Astfel vei aprofunda materia si cu siguranta nota la bac(care este necesara mereu in viata) va fi mai mare.

Daca totusi vrei sa treci, pregateste-te intens la toate materiile saptamanile astea, roga-i pe domnii profesori sa te asculte, astfel incat sa faci rost de destule note de trecere.

| dot a răspuns:

Ramai repetent/a

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Sa te duci la scoala! neaparat
sa vb cu profesorii
sa o consulti pe mama ta, sa vb la scoala
apucate de invatat, mai ai putin big grin

| Alexandra. a răspuns:

Ramai repetent/a. Grabeste-te in zilele astea care mai sunt sa iei note! Si bune!winking

| mhg a răspuns:

S-ar putea sa repeti anul.Nu stiu sigur

| Audrey. a răspuns:

Daca ramai cu situatia neincheiata la mai mult de trei materii ramai repetenta.

| Asdfghshds a răspuns:

Conform regulamentului da ramai repetent/a, dar cu putina indulgenta treci, esti putin peste 50%

| GaleaMarius a răspuns:

Game Over

| andreeasim1 a răspuns:

Daca sunt motivate nu are ce sa faca, si daca mai ai si note...depinde,ramane la alegerea fiecarui profesor.