| Ionut_Laurentiu_1995 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, am prea multe absente nemotivate la școală, nu știu ce ar trebui sa fac, tata a aflat de ele azi, am nevoie de un răspuns urgent.
P.S:scuze pentru categorie

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi bine sa vorbesti cu medicul de familie, dar daca sunt prea multe si in zile diferite, nu prea vad cum scapi.
Promite parintilor ca te vei remedia si nu vei mai absenta.
Pana la urma este viitorul tau in joc.
O zi buna happy

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Zi ca nu se mai repeta

| AFR81 a răspuns:

Mergi la diriginta si cere datele pe care ai absente, noteaza-le pe ceva, apoi mergi la medicul de familie. Daca acesta este binevoitor (daca nu, incearca sa-l faci tu asa cu o atentie), iti va da scutirile de care ai nevoie. Daca nu reusesti sa-l indupleci, atunci obisnuieste-te cu ideea ca vei avea puncte scazute la purtare.

| J0B0MAT a răspuns:

Ia-ţi scutire/scutiri