| vera_6260 a întrebat:

As dori sa ma transfer de la un liceu cu profil real(mate-info) la unul vocational(liceu pedagogic). Sunt eleva in clasa a9-a(2009-2010). Se mai poate face acest transfer? Ce probe trebuie sa sustin?

4 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Doar din semestrul al 2-lea poti face transferul...si varul meu s-a transferat acum insa a intampinat foarte multe dificultati asa ca mai bine asteapta pana in semestrul 2 ca sa fie bine...insa trebuie sa te interesezi de pe acum de ce ai nevoie si sa vorbesti cu dirigintele el iti va putea explica mai bine happy

| inna a răspuns:

Din semestrul 2 poti sa te transferi.Vei sustine probe la educatie fizica si muzica.
Eu am vrut sa ma duc la pedagogic, dar am renuntat, la muzica si sport se dau probe doar.

| EUSIATIT a răspuns:

Trebuie sa te interesezi pentru ca la pedagogic trebuie sa dai niste probe nu stiu ce anume dar stiu ca sunt diferente la anumite materii de specialitate succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca afli ceva te rog frumos sa-mi spui si mie...eu am dat probele, dar n-am avut medie. vreau f mult sa ma transfer, dar cred ca acum deja e prea tarziu.se poate in clasa a10-a? lasa-mi un mail pe pufff94@yahoo.com