| MeScorpion a întrebat:

As dori sa stiu cu aproximatie din ce an se vaneaza animale.

5 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Din preistorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

?!
Vinatoarea a fost practicata din cele mai vechi timpuri. Dintotdeauna. Agricultura a inceput sa se practice mai tirziu, cind oamenii au renuntat sa mai fie nomazi si se stabileau intr-un loc. Cred ca asta ai vrut sa intrebi.

| Scarbo a răspuns:

Din ce an? Din Epoca de Piatra ( Paleolitic ) probabil.

| PerianuPaula99 a răspuns:

Din Epoca de Piatra.

| TheKittyCatGirl a răspuns:

De cand e omul! Cu ce crezi ca ne hraneam? Cu pietre? Cum au spus si altii, agricultura a inceput mai tarziu! Cred ca acum 60 de milioane de ani ceva de genul.