| mariuscjcr a întrebat:

Am o carie pe incisivul lateral, si as dori sa stiu cam cat m-ar costa cu aproximatie sa imi curete caria si sa imi puna plomba.Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zanesiprintese a răspuns:

Depinde in primul rand de cabinetul stomatologic, preturile difera de la oras la oras si chiar de la cartier la cartier... In Bucuresti, la un cabinet o "carie" te costa 60lei, la alt cabinet te costa 100 sau chiar mai mult. Cele mai multe cabinete au si site-uri unde isi afiseaza si preturile.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Intre 50 si 80 lei in Cluj.

| fabiola a răspuns:

In jur de 50 lei daca nu a ajuns la nerv!

| onasis1961 a răspuns:

Depinde din ce oras esti? In Craiova un incisiv cariat se rezolva cu 140-200 ron in functi de stomatologie. Dureri cat mai mici!