| Mona2012 a întrebat:

As vrea sa invat o limba straina. Ce sa aleg, meditatii sau cursuri? Voi cum a-ti invatat o limba straina?

6 răspunsuri:
| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

Cursurii inveti mult mai repede.cel putin asta m-a ajutat pe mine.iti recomand sa te uiti peste cursurile institului eurocor...sunt ieftine si de calitate.

| Birlik65 a răspuns:

Sunt CD-uri in comert cu orice limba vrei sa inveti si dictionare, este mult mai la indemana, fara sa dai o caruta de bani la meditatori, ieftin si practic..succes!

| Janek21 a răspuns:

Depinde de limba straina pe care vrei sa o inveti, de nivelul tau de intelegere, interes si concentrare. De obicei, cursurile sunt cele mai bune, iar meditatiile au rol de a "cimenta" si extinde nivelul de cunostinte.

Incepe cu niste cursuri, iar daca nu te simti satisfacut de nivelul de cunostinte acumulat poti oricand sa-ti iei niste meditatii. Partea buna la meditatii este ca vor fi structurate pentru nivelul tau, si ti se va oferi suport direct si unic echivalent nivelului la care te afli, pentru a progresa.

| ciotori a răspuns:

Meditatiile,esti singura cu profesoara/profesorul si iti explica mai bine, prinzi mai repede.

Răspuns utilizator avertizat
| baloaicaady a răspuns:

Eu zic, ca cursurile sunt cele mai bune pentru a invata o limba straina.Eu unul asa am invatat. Sper ca ti-am fost de ajutor