| aNda15 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de recapitulat pentru liceu...trec in clasa a9a, imi puteti spune va rog pe ce sa pun accent?( profil matematica-informatica)

9 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Daca esti la mate-info, poti sa faci ceva exercitii de matematica. Dar mai bine astepti pana cand incepi liceul si vezi ce o sa va ceara profii. Oricum, matematica de liceu nu se compara cu cea din generala. Distreaza-te pana cand incepi scoala! Apreciez intentia ta de a invata!

| Aero a răspuns:

Nu e nevoie sa recapitulezi nimic! Stai linistita! Te vei descurca.

| Natassha a răspuns:

Hey, salutlove struck
Avem aceeasi situatie, si eu m-am apucat de invatat si invat la mate: rezolv exercitii de la fiecare capitol, mai am putin si termin la algebra;
Mai repet la gramatica, la romana si la literatura, ce e genul liric, epic, dramatic.
Repet la chimie tot, si la fizica, apoi ma mai uit pe la geografie si istorie, franceza, biologie.
Cum sunt la bilingv, recapitulez si la engleza, si-am terminat.
Te pup, si mult succes in noul an.

| F. a răspuns:

Auzi.nu este cazul sa repeti.happy si eu sunt la mate info am terminat a9a. si iti spun ca oricum te vei intalni cu lucruri noi.
Bn de ex la mine in clsa ne au dat niste teste initiale la cateva materii sa vada ce stim, dar nu a tinut nimeni cont de ele asa ca stai fara grija :*
Profilul mate-info nu este unul de tocit. daca vrei sa repeti ceva trebuia sa fi la filologie.mrg pe cateva formule la mate nu strica sa te uiti insa acum e cam devreme
[ps: eu am luat premiul 1 si nu am repetat nimic "dinainte"]
bafta happy

| Eva9610 a răspuns:

Depinde de profilul pe care il ai...

| ioana_6413 a răspuns:

Depinde de profil. dacă eşti la mate-info(ca mine, avem aceeaşi vârstă apropohappy...) recapitulează la mate, la chimie, la fizică, la info dac-ai făcut în generală etc... dacă eşti la filo la română, franceză, engleză, latină, geografie, biologie, şi la ştiinţe la biologie, chimie, geografie, istorie şi cam atât happy

| Ma username a răspuns:

Rosamond a răspuns:
Hey, salut

Avem aceeasi situatie, si eu m-am apucat de invatat si invat la mate: rezolv exercitii de la fiecare capitol, mai am putin si termin la algebra;

Mai repet la gramatica, la romana si la literatura, ce e genul liric, epic, dramatic.

Repet la chimie tot, si la fizica, apoi ma mai uit pe la geografie si istorie, franceza, biologie.

Cum sunt la bilingv, recapitulez si la engleza, si-am terminat.

Te pup, si mult succes in noul an.
TOCI TOCI

Răspuns utilizator avertizat
| aNda15 explică:

Profil: mate-info