| bighi1988 a întrebat:

As vrea sa ma inscriu la facultate, sa zicem ca am intrat la fara plata! cam cati bani trebuie sa ai la tine saptamanal? si asta excludem caminul care e cam 1 milion jumate?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca nu te inscii la o facultate pentru a te distra ci pentru a studia, in acest caz iti vor fi suficienti intre 100-200 lei/saptamana--- unii se descurca si cu mai putin de 100 lei/saptamana!
Un abonament de transport lunar (pe 2 linii) pentru studenti costa maxim 30 lei.In scop de economisire a banilor, mancarea poti sa-ti prepari la camin(in oficiu) sau poti sa o primesti de acasa in caz ca distanta intre centrul universitar si domiciliul parintilor este mica( exista curse regulate intra si interjudetene). Cursuri /carti gratis gasesti la biblioteca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde... de la 1 leu pana la milioane...

totul tine de ce vrei tu sa faci, vrei sa mananci in fiecare zi in oras, vrei sa iesi in fiecare zi la bere samd