| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma transfer din liceu cand incepe semestrul al doilea, dar pe acum in primul semestru cred ca raman corigent la o materie, pot sa ma mult in alt liceu pe alt profil tinand cont ca la acel profil nu fac materia respectiva?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, transferurile se fac numai la inceput de an scolar, nu intre semestre.
In al doilea rand, nu se fac transferuri cand sunt corijente.
Nu prea ai de ales, decat sa-ti termin anul acesta unde esti, sa iei note de trecere si sa speri ca, iti va fi aprobat transferul la vara, inainte sa incepi anul nou scolar.
Uitasem, vezi ca trebuie sa dai diferente de materii, odata ce doresti ca transferul sa se faca la alt profil, examen care se va da tot in vara.

| AndreyCristian1999 a răspuns (pentru Violleta2022):

Se fac transferuri intre semestre...

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreyCristian1999):

Ti-a semnat tie transferul directorul de la liceul nou?
Ma indoiesc!

| sierra1 a răspuns:

Da, maestre, ai scăpat de corigență!