| Mariana155 a întrebat:

As vrea sa stiu daca cineva a studiat la universitatea de muzica din Bucuresti si daca trebuie teorie muzicala pentru a studia acolo, sau ce implica mai exact.

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Acum, pe bune! Tu, chiar ai impresia ca, daca ti-a zis bunica-ta ca ai o voce de privighetoare, gata, lesina aia de admiratie si te scutesc de materii "inutile", ca teorie muzicala, solfegiu si limba italiana? Ah! Si sa nu uit de Istoria muzicii!