| AnneღU a întrebat:

Asa din curiozitate ce cuvinte stiti care inainte de "p" sau "b" sa nu fie "m"?hee hee Bine inteles in limba romana! :p

Răspuns Câştigător
| trisoru a răspuns:

Barba, cabina, dulapior, căpățână, mai vrei? laughing)

11 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu cred că există excepții de la această regulă.
Nu din câte știu eu.
Baftă!

| AnneღU explică (pentru Musique):

Asta stiam si eutongue dar ma gandeam totusi poate imi scapa ceva big grin

| Musique a răspuns (pentru AnneღU):

Probabil.
Așteaptă și alte răspunsuri, nu vreau să mă înșel, dar chiar nu știu să existe și abateri de la regulă.
Baftă!

| trisoru a răspuns:

Jur ca nu am inteles, pai arhipelag, apa, nu au m inainte... explica-mi si mie jur ca is curioslaughing)

| AnneღU explică (pentru trisoru):

Cuvinte care sa nu inceapa cu a? smug Stii?batting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| AnneღU explică (pentru cristian51090):

Urs ce treaba are?laughing

| trisoru a răspuns (pentru AnneღU):

Barba, cabina, dulapior, căpățână, mai vrei? laughing)

Răspuns utilizator avertizat