| Cineva5 a întrebat:

Asadar, baremul de la Evaluarea Nationala nu se va schimba! Asa a anuntat ministrul educatiei, iar raspunsul corect este c-subiecticasad.

Răspuns Câştigător
| Lolololalali a răspuns:

Nu este corect! Elevii care gandesc ca un copil de clasa IV au ales subiectiva, cei care chiar au analizat fraza au spus ca este predicativa.

4 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Mai mult de jumatate din lucrarile din toata tara au fost deja corectate, ce sa se mai revizuiasca?

| LittttleMonster a răspuns:

Pe bune? deci nu mai suport, eu am scris subiectiva, nu ma deranjeaza sa fie corect si sb si pr, dar totusi, mare zarva s-a mai facut cu chestia astaa!

| Eusieu_4002 a răspuns:

Super,asa e si corect!

| andreutaaa a răspuns:

Asa am pus happy