| skrillexworld a întrebat:

Ati patit vreodata sa vi se scada puncte la trecerea limitei de spatiu..la vreo testare la romana?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am patit-o cand eram cu o profesoara mai tafnoasa asa.

| Estera123 a răspuns:

Aici e o problema. Eu, spre exemplu, am scriu literele putin mai mari, iar la teza din clasa a XII-a la romana am scris 2 pagini la comentariu (atat era limita), dar m-a depunctat pentru ca am scris mare si in opinia lui cat am scris acolo nu era de 2 pagini.
Asa cred ca este si la testare. Important este sa te incadrezi in cele 1-2 pag. sau 2-3 pag., pentru ca nu stii peste cine dai atunci cand iti va corecta lucrarea.

| Hyora a răspuns:

NU E ADEVARAT sad La testarea de la romana daca treci limita de spatiu (ca de exemplu la o compunere) nu trebuie sa-ti puncteze deloc compunerea sad e foarte ciudat sad imi pare rau pentru ce s-a intamplat sad

| alexandra1993 a răspuns:

Personal nu mi s-a intamplat dar in bareme scrie ca se scade 1 punct pentru depasirea limitei, ai voie sa depasesti doar cu 10 % sau sa scrii mai putin cu 10%. Adica daca ai de scris 30 de randuri, nu ti se va scadea daca vei scrie 33 sau 27, dar daca depasesti cu mult, da.

| AlexTroll a răspuns:

nu, din potriva ne puncta putin in plus, sa-ti scada ca ai scris in plus e cam ciudat...