| AvalohAlyn a întrebat:

Bac-ul la filologie la limba romana e altfel decat la alte profile? E mai greu? Sau e acelasi?

Răspuns Câştigător
| ChrystianSandu a răspuns:

Este cu 10% mai greu ca la mate-info. Dar anul trecut a fost cu 40% mai usor, deci, poate sa fie mai greu cu putin, sau mult mai usor.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Sunt subiecte "speciale" pentru Uman şi altele pentru Tehnologic - vezi linkul oficial :
http://subiecte2014.edu.ro/2014/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/

subiecte2014.edu.ro/2014/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/iulie/E_a_romana_scris_subiecte_si_bareme_30_iunie_2014.zip

Subiectele de la Uman sunt puţin mai grele decât cele de la Tehnologic :)

Toate cele bune.

| Silviusiatat45 a răspuns:

E putin greu... dar invata ca nu se stie ce iti da... funda te rog+vot big grin