| ImiDaiFunditza a întrebat:

Bacul la chimie din materia din ce clasa se da?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Din materia claselor IX-XII! happy

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

La alegere 9, 12 (chimie anorganica) sau 10, 11 (chimie organica). asta e valabil pentru profil real

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi şi Programa de BAC la linkul :
http://www.ebacalaureat.ro/......4-756.html

Toate cele bune.

| Cameliapantiru a răspuns:

Salut! la alegere intre chimie organica(se studiaza in clasele a X-a si a XI-a) si chimie anorganica (se studiaza in clasele a IX-a si a XII-a). Succes iti urez!

| AlexandrulS a răspuns:

Din clasele in care ai facut chimia, adica 9, 10, 11, 12 depinde eu sunt la tehnic si nu am facut biologia in a 11-a si dau din 9, 10 si a 12 a