| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 12a, daca raman pe vara la materia x, pot sa dau bacul normal la celelalte 2 materii si in toamna sa dau bacul la materia x?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti. Mai intai trebuie sa dai examenul de corigenta si apoi, daca reusesti la acesta, vei sustine examenul de bacalaureat in sesiunea a doua. Daca nu reusesti la corigenta ramai repetent si repeti cl. a XII-a.

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu poti da bacalaureatul daca esti corigent.Trebuie luata intai corigenta si apoi te poti inscrie in examenul de bac.E 100% sigur. Daca iei corigenta o sa te poti inscrie abia in sesiunea 2 din bac, deci in toamna, daca nu o iei, ramai repetent.
Iti doresc succes!

| peperonies a răspuns:

Daca nu termini liceul nu poti sa dai bacul.