| GabiCh93 a întrebat:

Ajutati-ma va rog sa caut texte traduse in limba franceza.adica textul in franceza si traducerea. Vreau sa fac traduceri pentru a invata franceza.big grin

3 răspunsuri:
| Justin4u a răspuns:

Uite aici! Sper sa iti fie de ajutor! Ceea ce este scris cu bold, in paranteze, sunt sinonime ale cuvantului precedent parantezei dar care nu ar schimba intelesul logic al intregii fraze...http://limbi-straine.blogspot.com/......za-in.html

| GabiCh93 explică (pentru Justin4u):

Multumesc ca ai raspunshappy

| Bulinutzza_Andreiutzza_1992 a răspuns:

Nu stiu un site de texte traduse din franceza in romana, dar stiu un dictionar foarte bun. Cauta pe net Dictionar Roman Franncez/Francez Roman si acolo traduce