| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Am 17 ani si sunt eleva in clasa a 11a dar ma gandesc de ceva timp la o facultate.Concluzia la care am a ajuns a fost ca dupa terminarea liceului sa urmez facultatea de limbi straine engleza-rusa din Bucuresti iar apoi sa incerc sa aplic la Scoala Superioara de Aviatie Civila deoarece din cate am citit este foarte greu sa fii admis. As dori sa aflu cate ceva despre clasa "engleza-rusa" de la cei care sunt studenti sau au terminat aceast profil.
multumesc mult

1 răspuns:
| Nastia a răspuns:

Am o prietena care e la franceza rusa parca, in Moldova si zice ca e foarte greu.ca daca nu stii rusa cand te inscrii o sa-ti fie foarte greu pentru ca profii vorbesc doar in rusa si nu intelegi nimic.