| pinksweetloverr a întrebat:

Bună, am auzit ca se poate lua o adeverința de la medicul de familie pentru a nu mai face sportul deloc la scoala. E adevarat? Eu am media încheiata pe semestrul 1 la sport chiar daca nici macar n-am adus adeverința la inceputul scolii si nici nu am intrat online.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate lua dar numai daca nu esti apt de sport.

| darrio2007 a răspuns:

Asa este. Dar adeverinta nu ti se da ca ai ochii frumosi. Trebuie sa reiasa ca nu poti face sport. Probleme medicale.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Exista boli si bareme pe care le constata medicul specialist.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Da, insa trebuie sa ai o problema destul de serioasa incat sa nu poti face nici macar un fel de exercitiu. Nu o primesti pe ochi frumosi, in general trebuie sa mergi la un medic specialist care sa iti spuna ca ai o problema (de exemplu o problema legata de inima) si dupa aceea informezi medicul de familie care iti da scutire totala / partiala. Cel putin o colega care are o astfel de adeverinta asa a procedat.