| taniushka a întrebat:

am dat de un citat pe internet si mi s-a parut foarte interesant, mi s-au intiparit in minte niste idei minunate despre acest subiect...
Dumnezeu se arata mintii in inima...
Voi ce credeti? sunteti de acord sau nu cu aceasta?

Cel mai original raspuns va avea fundita...

Răspuns Câştigător
| Reiki a răspuns:

Interesanta intrebare si in acelasi timp frumoasa. Este o afirmatie reala si atunci cand este desavarsita aduce imense bucurii. "Dumnezeu se arata mintii in inima" pentru ca il poti simti cu adevarat, poti simti imensa Lui iubire doar atunci cand treci peste "spusele" ratiunii si il simti cu adevarat, adanc, acolo in inima. ratiunea spune sa-l iubesti pentru ca asa ai fost crescut, pentru ca astea sunt tiparele, dar, sa-L simti cu adevarat in inima este mai dificil de obtinut. Inseamna sa simti ca fiecare lucru, cat de marunt este Creatia Sa, in marea Lui iubire pentru tot. O gaza cat de mica, un fir de iarba, un norisor sau o picatura de ploaie, o persoana mai "nesuferita" sau una draga tie, o persoana cu handicap sau una foarte "frumoasa", toate sunt creatia Sa. A vedea, a simti totul cu iubire inseamna a-l simti pe Dumnezeu in inima ta, trecand peste ratiunea care-ti spune ca o gaza este fara importanta, ca un fir de iarba rasare pentru ca a dat soarele, care-ti spune sa te uiti de sus la o persoana cu handicap si sa admiri o persoana frumoasa. Cand vei reusi sa-ti dai seama ca nu esti cu nimic mai important decat acel biet fir de iarba si totusi esti la fel de iubit de dzeu, atunci il vei simti in inima, vei simti cu adevarat iubirea Sa, dincolo de orice fel de religii.

2 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Eu sunt de acord deoarece dumnezeu nu se arata oricui, numai persoanelor cu suflet bun, lucru care in ultimul timp este tot mai greu de gasit...happysucces

| veronel16 a răspuns:

Dumnezeu se afla in inima. Acolo este casa lui. In cap nu incape pentru ca in general, capul este plin de orgoliu.