| ancaioanamaria a întrebat:

Buna ! :*
Am de facut un proiect si am muncit din greu la el da imi lipsesc informatii despre ARTA SCOTIEI. Stie cineva despre aceasta?
Fundita puppy dog eyes .

Răspuns Câştigător
| Nessie a răspuns:

Istoria artei scoţiene pe care le putem lua pentru a înţelege arta vizuală produsă în limita politică modernă a Scoţiei, deoarece in cele mai vechi timpuri, constituiau o tradiţie în cadrul distinctiv, artă britanică şi europeană. Acesta poate fi considerat pentru a începe cu sculpturi timpurii şi artefacte care pot data de la neolitic, prin epoca bronzului şi artefacte Epoca de Fier, în special obiecte ornamentale de aur, precum şi sculpturi religioase şi manuscrise iluminate din perioada medievală şi continuă până la timpurile moderne.

Sper sa te ajute.