| ThelInTheHall a întrebat:

Buna am intrat de curand la un liceu cu profil uman desi m-ar fi incantat mai mult realul puteti sa imi spuneti ce ore voi avea si cam ce profesie as putea face la profilul de filologie in afara de profesoara.
FUNDA

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Buna happy Si eu am intrat la filo(pentru ca asa am vrut) Mda,la filo optiunile sunt mai limtate decat daca termini pe mate info sau stiinte ale naturii dar eu,de exemplu,dupa ce termin pe filo vreau sa dau la Academia de Politie big grin. Si mai sunt optiuni : poti devenii avocat,notar, critic literar, poti da la politie, sa devii pshiholog, traducator si cam atatea imi vin acum in minte thinking
Ps : daca nu iti convine te poti transferawinking
Eu una am vrut la filo (sau stiinte sociale) pentru ca imi place romana, istoria si niste limbi staine trebuie obligat invatatewinking
Mda...eu una cred ca profilul "stiinte ale naturii" e cel mai bun, dar pentru cine poate laughing Cei mai multi dau la medicina dupa aceea dar cum sunt eu, as lesina inaintea pacientului, daca intelegi laughing
Ps: esti din Bucuresti? happy

| ThelInTheHall explică (pentru gingergirl1):

Sunt din apropiere de Bucuresti si da desi si mie imi place filo as dori sa devin doctor pshiholog ca si eu tot la fel as lesina inaintea pacientului iti urez noroc

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ai putea iesi avocat! happy