| deew_7912 a întrebat:

Am intrat la Liceul teoretic"Ovidius" din Constanta la stiintele naturii. Pentru cei care cunosc vreau sa stiu mai multe despre liceu.Se poarta uniforma? Profesorii sunt severi, dau note mici? Si se fac intalniri cu bobocii inainte de inceperea anului scolar?big grin Multumesc!:*

6 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna!
Eu nu sunt la Ovidius, sunt la Eminescu, dar tot la stiinte ale naturii.Am fosti colegi care au cazut acolo si cu care tin legatura, uniforma e obligatorie, insa am vazut si destui copii care veneau fara sau doar in camasa alba...chestia e ca se pune mult accent pe uniforma la inceput de an, dupa mai se uita.
Profesorii sunt intr-adevar mai severi, acum depinde ca nu toti sunt asa ...la unii iei note mari,foarte usor, la altii o sa te chinui sa iei un 5, depinde de exigenta fiecarui profesor.Colegii mei (din generala)care au venit aici erau cei mai buni din clasa si cand au venit aici nu mai erau chiar asa...erau situati la un nuvel mediu, insa aveau media generala peste 8, 50.
Pe colegi ii vei intalni tocmai la deschidere, cand incepi liceul...atunci va ve-ti cunoaste si dirigintele...si mai apoi restul profesorilor.
Daca esti o fata silitoare si cuminte nu vei avea deloc probleme.Te pup si mult succes.

| RosseRosse a răspuns (pentru ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ):

Poti sa imispui si mie te rog cu ce medii au intrat colegii tai la ovidius?

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns (pentru RosseRosse):

Buna..nu stiu exact media ..insa stiu ca o colega a intrat cu aprox 9.25 iar cealalta cu vreo 9.40. poti sa intri cu aprox 9.20 dar depinde mult si cata concurenta exista in fiecare an.Vezi ca e destul de dificil.dar stii cum e nu e copac fara uscaturi, deci vei da atat peste colegi f destepti care invatat toata ziua si altii care mai stiu sa se si distreze.Eu iti urez mult succes! In cazul in care nu reusesti sa intri la ovidius, mai poti opta pentru Traian, unde se invata destul de serios sau daca nu la M. Eminescu unde e putin mai lejer.Te sfatuiesc sa eviti Mircea pentru ca acolo sunt majoritatea cu bani si se cam fac lucruri necorecte.Te pup happy Daca mai ai intrebari te astept!

| Iσαηα a răspuns:

Uite situl oficial...
http://www.liceulovidius.ro/
Nu stiu despre lce multe.:|
Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la ovidius stiinte. Intru in clasa a 9 a. Tu ce optional ai ales?

| deew_7912 explică:

Stiu site-ul, dar nu are mai nimic.