| irinel171 a întrebat:

Buna am intrat la profilul stiinte sociale, la ce facultati m-ar ajuta acest profil? scrieti cat mai multe! Funda+vot

Răspuns Câştigător
| vrabiuta a răspuns:

A da scuze am citit gresit dar idea este ca poti da la ori ce facultate vrei sau dai la facultate de litere sau de drept dar nu trebuie sa renunti la visul pe care il ai acum poti sa faci ce facultate vrei nimaeni nu iti spune nu uite fratele meu este pe profil uman dar el vrea sa mearga la facultatea mate info si nimani nu i-a spus nu pentru ca este bun la cea ce face

6 răspunsuri:
| m97 a răspuns:

Pai ai putea da la Drept, Psihologie.Litere romana-franceza sau la Politie.

| vrabiuta a răspuns:

Stiintele naturale te pot duce la facultate veterinara sau protectia mediului dar liceul conteaza prea putin in alegerea facultati poti sa te duci la ce facultate vrei dar va fi mai complicat sa zicem ca tu dai la facultate mate fizica va fi mai complicat sa inveti pentru ca tu esti pe stiinte dar nimani nu zice nu daca vrei sa inveti

| BluishAngel a răspuns (pentru vrabiuta):

Este vorba de stiinte SOCIALE, nu ale naturii."Stiinte sociale" este un profil uman, nu real.Se ocupa cu romana, limbile straine, istoria, psihologia etc nu este vorba nicidecum de biologie, chimie si de facultatea de medicina.

| BluishAngel a răspuns (pentru vrabiuta):

Dar fratele tau nu are cum sa mearga la o facultate cu profil real daca a terminat liceul la un profil uman.La stiinte sociale nu mai faci mate,fizica,chimie,biologie din clasa a zecea sau a unsprezecea,deci nu are sens fiindca practic a ratat multa materie.Din cauza asta se spune ca profilele umane au un numar foarte mic,restrans si limitat de optiuni fiindca ai acces numai la facultatile care interactioneaza cu oamenii( Drept,Psihologie,Pedagogie etc ) si nu cuprind si facultatile de Politehnica,Mate-info,Economie, Medicina s.a.m.d.
Deci nu este adevarat, de la stiinte sociale nu poti merge la orice facultate fiindca nu mai faci multe materii reale dintr-a unspea, astea fiind inlocuite de psihologie, economie etc.

| vrabiuta a răspuns (pentru BluishAngel):

El si-a dorit mult sa mearga la mate fizica asa ca a facut meditati in fiecare vara

| BluishAngel a răspuns (pentru vrabiuta):

Aaa, asta e altceva atunci.Cu meditatii este posibil. happy

| vrabiuta a răspuns (pentru BluishAngel):

A da scuze am citit gresit dar idea este ca poti da la ori ce facultate vrei sau dai la facultate de litere sau de drept dar nu trebuie sa renunti la visul pe care il ai acum poti sa faci ce facultate vrei nimaeni nu iti spune nu uite fratele meu este pe profil uman dar el vrea sa mearga la facultatea mate info si nimani nu i-a spus nu pentru ca este bun la cea ce face