| anonim_4396 a întrebat:

Am media de admitere 6, 60 sad In fine,daca nu ma incurcam la romana dint-o prostie Benjamin Franklin scria pe mine laughing Ma rog,si acum ma orientez spre liceul Marin Preda (Bucuresti) si la filologie se intra cu 7, 14,credeti ca e posibil sa intru?
Ma gandesc ca poate o sa mai scada un pic mediile...

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, va fi o scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Deci, ai şanse să fi admisă la acel liceu!

Toate cele bune.

| ToxicShadow99 a răspuns:

Hei Andra!
Nu are rost sa comentez la ceva ce nu stiu. Vreau doar sa-ti urez succes in a intra la liceul ce ti-l doresti. (Si eu am dat examenele si sunt intr-o situatie asemanatoare cu a ta.)

| gingergirl1 a răspuns (pentru ToxicShadow99):

Multumesc la fel happy
Chiar sper sa intru...e cam(FOARTE) departe de casa...dar e liceu bun am auzit, decat sa ma duc la liceul din spatele blocului in care nici profesorii nu vin la ore mai bine fac 2-3 ore pana acolo dar macar stiu ca invat ceva!
Succes si tie!