| andreeasweetlove a întrebat:

de curand am dat examenele si am obtinut media de admitere 9.35 iar la liceul la care vreau eu sa intru ultima medie a fost 9, 08 credeti ca voi intra? vor scadea mediile de admitere sau vor creste?

8 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Mediile vor scădea anul ăsta, pentru că a fost greu examenul la română.
Da, o să intri.
Numai bine!(:

| andreeasweetlove explică (pentru MadRaven):

Am luat nota mai mare la romana ca la mate desi eu asteptam contrariul laughing multumesc :*

| MadRaven a răspuns (pentru andreeasweetlove):

Eu am luat mai mult la română laughing Nu ai pentru ce :* happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşiwinking

Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Deci, este posibil să ai şanse de a fi admisă la acel liceu!

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

La liceele foarte bune, media va fi cam la fel. Merita sa incerci. Bafta!

| SasNetRomania a răspuns:

Greu? glumesti de 4 ani e foarte usor si ne mai miram de ce nu se ia bacul.
generatia fb in loc sa invete se vaita ca e greu. Plus ca voi aveti doar 2 materii noi aveam 3 la capacitate.
@andreea, teoretic intrii, insa nu te poti lua dupa aceasta statistica, oricum pune mai multe optiuni nu doar 1-2! daca nu ai facut-o inca.
Felicitari pentru medie

| CryShiAtat a răspuns:

Mediile vor scădea însă s-ar putea ca cei care aplică pentru liceul acela să aibă medii mai mari ca tine iar locurile să fie ocupte. Însă stai liniştită cred că vei intra.
Succes!

| andreeasweetlove explică (pentru CryShiAtat):

Pai e profil vocational, am dat probe si sunt strict 142 de candidati pe 50 de locuri happy