| PisicutaMea a întrebat:

Am nevoie de un curs de engleza, dar unul bun care sa ma ajute pana la toamna sa invat lb engleza. Vreau sa dau la facultatea de lb straine. As vrea ca acest curs sa contina si gramatica. Pretul sa fie unul relativ, nici foarte mare acceptabil. P.S. Daca ati folosit un astfel de curs v-a ajutat?

3 răspunsuri:
| drutza98 a răspuns:

Buna. In primul rand, daca nu stii engleza deloc, nu cred ca are rost sa mergi la facultatea de limbi straine. Pentru ca nu o sa iti placa. Daca nu stii un lucru si trebuie sa il faci fortat, mai bine. nu. Iti recomand sa cauti altceva, la care te pricepi. Sper ca te-am ajutat! Chiar daca nu te asteptai la raspunsul meu.

| PisicutaMea explică (pentru drutza98):

La engleza ma pricep, imi place, dar la clasa nu se prea invata.Stii si tu cum e invatamantul romanesc si mai ales la orele de lb straine.Inveti pe de rost 2-3 lectii pentru teza iei 9 si 10 si ai terminat.Dar la bac ce faci? Daca mergi undeva in strainatate ce faci? Eu vreau sa dau la fac de litere si imi trebuie numai decat o limba straina.Asa ca am decis ca vara asta sa-mi pun la punct engleza.Pot sa zic ca ma pricep la citit, la dictari chiar si la gramatica.Dar nefolosindu-se timp indelungat(ca ce profa de engleza am avut anul asta)se uita.

| drutza98 a răspuns (pentru PisicutaMea):

Atunci nu am idee.