| Ezic a întrebat:

Buna, am o contradictie cu un amic. Ce uniforma poarta un agent vamal? Ma refer la unul care a facut o scoala postliceala in domeniu si ce grad vamal ocupa acesta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vara poarta un tricou amara de polo, pantalonii nu conteaza. https://ibb.co/jkbPvs7
Vrei sa vezi mai multe exemple? https://www.facebook.com/......8958137350
Gradele? Le ai in ordine https://www.grade-militare.ro/vama
Vezi ca doar imaginile cu uniforma noua de pe google sunt pentru Vama Romana, celelate uniforme sunt pentru vama din Republica Moldova

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns (pentru darrio2007):

Scuze. Am gresit.

| Ezic explică (pentru darrio2007):

Alea sunt pentru Republica Moldova, dar multumesc oricum pentru ajutor

| Ezic explică (pentru Brizbriz):

Alea sunt pentru Republica Moldova tongue

| Brizbriz a răspuns (pentru Ezic):

Nu, alea sunt pentru, citez din link: "uniforma agentului vamal"
ca TU esti in republica moldova si deci primesti rezultate NUMAI din republica moldova, e problema ta, SI NUMAI A TA tongue

un moment, parca voi nu sunteti romani, sunteti "moldoveni"
dap, NU O SA UIT IN VECII VECILOR ***AMIN***

*******IMBECILITATEA****** ASTA

punct

adica, propaganda rusa v-a penetrat... TOTAL, asa ca:
IO b tvoiu mati (sunt SIGUR ca intelegi, FOARTE SIGUR)

| Ezic explică (pentru Brizbriz):

Uite ca gresesti enorm, sunt Roman din Romania mai exact din Suceava care sustine unirea Basarabiei cu patria mama. Iar faza cu uniformele moldovenesti apare tuturor daca te uiti pe insemnele uniformelor la care ai dat link vezi ca sunt moldovenestiwinking

| Brizbriz a răspuns (pentru Ezic):

Ok, whatever, presupun ca, cuvintele "agent vamal" produce chestia asta, ideea fiind numai moldovieniasca si nu a la rrrrrrominica unde cuvantul "agent" se pronunta diferit, ceva de gen "sunt dispus la mita sa inchid ochii" big grin