| AlexandraNyco11 a întrebat:

Am o intrebare! Ce materii sunt in clasa a-4 a?

12 răspunsuri:
| StoicaAndi a răspuns:

Sunt toate cele care le ai avut pana in clasa a patra.In clasa a patra ai istorie si educatie civica in plus.
Numai Bine.

| zurick a răspuns:

Aceleas ca in clasa 3 +cultura civica

| stefan1998_5137 a răspuns:

Romana,Mate,Geografie,Istorie,Rligie,Desen,Sport,Engleza, Stintele Naturii, Muzica, Lectura.

| paula369 a răspuns:

Buna, ai aceleasi materii ca in clasa a 3-a doar ca iti va intra geografia si istoria. happy

| alexxu07 a răspuns:

1. Limba Romana
2. Lectura
3. Matematica
4. Stiinte ale naturii
5. Istorie
6. Geografie
7. Educatie muzicala
8. Educatie civica
9. Educatie pentru sanatate
10. Religie
11. Engleza
12. Educatie fizica
13. Desen
14. Arte plastice

| OsmaliCozaCristian1997 a răspuns:

Romana,Mate,Geografie,Istorie,Rligie,Desen,Sport,o limba staina, Stintele Naturii, Muzica.

| XBlueeHD a răspuns:

Aceleasi ca si in clasa a 3-a, doar ca ai si educatie civica! happy Funda?

| AlexandraNyco11 explică (pentru XBlueeHD):

Eu in clasa a- 3a am avut civica!

| Musique a răspuns (pentru AlexandraNyco11):

Atunci sunt tot aceleași.

| AlexandraNyco11 explică (pentru Musique):

Aha...

| cosmin1511 a răspuns:

Materiile din a IV-a sunt:romana, matematica,stiinte ale naturii,educatie civica,educatie muzicala,lectura,geografie, istorie,
limba straina, religie, desen, sport. Sper ca te-am ajutat.

| AlbertinaTyna a răspuns:

In clasa a-4 a repeti ce ai facut i clasa a 3-a dar se ma adauga cateva informati desigur, folositoare.Nu te speria! Nu e greu! Clasele mai grele sunt a treia, in a patra iti vine istoria si o sa trebuiasca munca mult, a cince deoarece vin profesorii, a sasea, a saptea si a opta, cls.11 si a 12-a(bacul).