| AlyRO a întrebat:

Buna! Am o intrebare legata de FSE, as vrea sa merg pe informatica economica, dar nu stiu sigur daca aceasta specializare se afla in existenta la Alba Iulia. sad

7 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Ce ai facut cu timpul economisit scriind FSE in loc de ce dummezeu ai vrut sa scrii? Nu toti stim toate prescurtarile posibile

| AlyRO explică (pentru Furnicuta000):

Dacă dădeai un search rapid la FSE Alba Iulia, îți spunea clar, tu ce ai facut cu acel timp economisit? Vine de la Facultatea de Științe Economice, și cum am întrebat de informatică economică, avea legatură, deci fii mai atent/ă.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru AlyRO):

De ce trebuie sa dau eu search pentru ca nu stii tu sa pui o intrebare? Si daca dadeai tu search nu mai trebuia sa pui intrebare aici

| AlyRO explică (pentru Furnicuta000):

Pentru că am presupus că unele persoane sunt și capabile să deducă dintr-o întrebare, sensul unui cuvânt. Și problema este că am dat search, dar nu am găsit, așa că am preferat să întreb și să-mi răspundă persoane care cunosc facultatea și specializările pe care le conține, în condițiile în care nu sunt la facultate și nu am de unde să știu aceste informații. Dacă aș mai fi fost la facultate, aș fi știut, așa că nu mai da răspunsuri fără sens, dacă nu știi răspunsul întrebării pe care am postat-o.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru AlyRO):

Cu mentalitatea asta nu stiu daca o sa faci fata la vreo facultate. Genul asta de tupeu...macar puteai sa recunosti ca ti-a fost lene sa scrii. Mai bine du-te si pune mana pe carte. In viata o sa intalnesti oameni importanti (nu ca mine, ca eu doar pierd timpul pe aici) care o sa stearga pe jos cu tine daca o sa ai atitudinea asta. Cand vrei sa intrebi ceva, indiferent unde sau pe cine, niciodata nu folosesti prescurtari pentru ca nu e de datoria altora sa inteleaga sau sa caute semnificatia lor. In plus unele pot avea mai multe semnificatii

| AlyRO explică (pentru Furnicuta000):

Iar aici se află tot soiul de oameni, iar pe lângă asta ai liberă exprimare. Prin comportamentul de care dai tu dovadă, se recunoaște faptul că ai doar un orgoliu foarte mare, cât timp sunt pe o aplicație de pe internet și search-ul e la un click distanță, nu mă deranjează nici pe mine sau pe alții, lucrul acesta, faptul că ai fost tu indignat/ă de acest lucru, e fix problema ta. Sunt o mulțime de oameni care pun întrebări fără sens sau care sunt foarte ușor de căutat pe internet și cu toate acestea, nu o fac. Altminteri, e clar că dintre noi doi, tu ar trebui să observi greșelile pe care le faci și să ți le asumi, dacă tot te crezi într-un fel sau altul, mai superior/oară. Plus de asta puteai să dai un răspuns cu o energie mai pozitivă, așa că este vina ta în toată conversația asta. Pa pa.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru AlyRO):

Tocmai, de la copii de 12 ani nu am pretentii. De la tine, o absolventa de liceu care vrea sa faca ceva cu viata ei si care are o gramatica aproape perfecta, am pretentii.