| nonameset a întrebat:

am o problema. Prietena mea este din Republica Moldova clasa a 8-a. O sa termine in RM (Chisinau) clasa a 8`a si vrea sa se mute in Bucuresti. Cum se procedeaza? Ce trebuie sa faca luand in consideratie ca nu are dat examenul de clasa a 8-a. VA rog raspuns urgent!

2 răspunsuri:
| crynys a răspuns:

Luand in consideratie ca e minora si mai ales ca RM nu este in Uniunea Europeana ii trebuie viza de RO

| nonameset explică (pentru crynys):

Are cetatenie, dar nu stiu daca poate sa intre intr-un liceu fara examenul din cl 8`a