| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema :sunt in clasa 12, profil turism si am atestatul cu tema "Modalităţi de promovare a obiectivelor turistice antropice din regiunea istorică Maramureş" si la studiul de caz profesoara mi-a spus sa aleg un site din Maramures si sa il descriu. Eu chiar nu stiu cum sa incep si daca ma puteti ajuta cam ce sa cuprinda si cum sa incep.

Răspuns Câştigător
| Ely167 a răspuns:

Prima dată ar trebui să începi cu un mini-paragraf despre Maramureș în care să spui informații generale despre obiectivele turistice antropice. După poți scrie un argument de ce ar trebui promovate aceaste obiective. În cuprins spui modalitățile. (Sigur găsești pe internet), dar ai grijă la informații fiindcă le poți găsi spuse prea succint, sau prea explicate. Ar trebui să spui vreo 4 modalități cu câteva argumente. În final îți poți spune o opinie persoană despre o modalitate sau să închei cu un argument de genul: Maramureș are numeroase obiective turistice antropice și toate ar trebui să fie protejate de orice factor extern ( și aici poți să mai adaugi mici argumente)

0 răspunsuri:
Întrebări recente