| Alinuu24 a întrebat:

am si eu o intr. eu as vrea sa intru la liceu la stiinte ale naturii. Bacul se da si la mate?

3 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Da este obligatoriu matematica, o sa fii profil M1
ai de ales apoi intre chimie organica sau anorganica, fizica si chimkie,
eu am fost MF

| Deyaa2 a răspuns:

Da, se da...Dar este M2, spre deosebire de mate-info unde e M1

| tulipenoir1996 a răspuns:

Da! Categoric se da: eu sunt in clasa a IX-a la stiinte ale naturii, si m-am informat inainte: trebuie sa dai bacul din mate, romana(scris si oral), si 2 dintre: biologie, chimie si fizica(eu dau din bio si chimie). Oricum iti recomand sa te duci la acest profil, deoarece este cel mai echilibrat, in sensul ca se fac aproape toate materiile, si destule ore, adica nu se face exces la nicio materie(de ex la mate info se fac 6 ore de info)! Bafta la liceu!