| Krisha a întrebat:

La facultatea de farmacie din ce materii este dat testul de admitere? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Loredana_4793 a răspuns:

Buna! In Galati (de exemplu)se da test de 45 de intrebari-biologie clasa a XIa si 45 de intrebari chimie organica.Multa bafta:*:*:*

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Nu stiu daca e valabil pentru toate facultatile din tara, dar la Iasi, la Facultatea de Farmacie disciplina de concurs pentru admiterea din 2011 este Chimie organica. Vezi Capitolul II Bibliografie.

| eugenl a răspuns:

Anatomie si chimie organica

| herbalist a răspuns:

Bio si chimie

| Grigoo a răspuns:

Din chimie si matematica, acum nu se mai da si din fizica