| carmenanca a întrebat:

DAU FUNDA! Ce materii trebuie sa invat pentru examenul de admitere la facultatea de farmacie? multumesc:*

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

E gresit a spune biologie si chimie atat deoarece aceste domenii sunt foarte vaste si nu tot iti trebuie la farmacie.Ti-as recomanda sa inveti de la biologie doar despre:plante medicinale,igiena( bolile,cauzele si, simptomele lor,prim-ajutor,,metode de prevenire,tratare) anatomia si fiziologia corpului uman si putina ecologie umana.Din chimie:substantele organice(glucide,lipide, proteine, alcool,) apa, droguri, medicamente. Funda?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Anatomia omului.

| Kriss96 a răspuns:

Nu le stiu chiar pe toate, insa biologie si mai ales chimie trebuie neaparat! Fizica nu cred ca iti trebuie. Sau poate doar o parte din ea. Si ai nevoie de ceva mate totusi happy Dar putin. Nu ceva foarte complex.

| StefanRadu5846825 a răspuns:

Biologie si Chimie. Doar atat! Bafta! Funda?