| ChristinaO a întrebat:

legata de inscrierile astea la liceu. Unde, cand si cum mergem sa ne punem optiunile cu licee? multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa evaluare o sa fiti chemati la scola unde ai invatat, impreuna cu un parinte si o sa completezi optiunile pentru liceu. Ar fi trebuit sa primesti brosura cu licee si procedura de urmat, citeste-o. Numai bine!

| MasterOfDisaster a răspuns:

Veti primi de la scoala lista cu liceele din judet,fiecare liceu avand un cod.
or sa va dea o lista, unde trebuie sa scrieti codul de la liceele la care vreti sa intrati, trebuie sa fie minim 8-9, ca daca nu intri la 1 sa fie mai multe optiuni,sa nu ramai nerepartizat/a.
profii scriu listele pe calculator si aici nu stiu sigur,dar un computer face repartizarea in functie de medie,si cate locuri disponibile are liceul respectiv.
la care liceu vrei cel mai mult sa intri, il scrii primul pe lista aia.
va vor spune profesorii, dirigintele cand veti merge la scoala sa completati lista cu licee.