| Crishulinaaa a întrebat:

Am si eu o intrebarehee hee Mi-ar placea sa merg la liceu la Octav Onicescu si nu stiu ce profil sa aleg..Filologia sau Stiintele sociale..Ambele sunt pe profil uman ca la real sunt varza cu matematica >:" laughing
Si am auzit ca la stiinte se da si teza la engleza x_X e adevarat?

2 răspunsuri:
| CalinBerindean a răspuns:

La amandoua se da teza din engleza dar eu as alege mai bine filologia este mai usoara si este un profil de viitor care te poate ajuta mult in viata.

| deeah2elen a răspuns:

Si la filologie dai teza la engleza.
sa-ti zic cum e treaba: la filologie ai latina, iar la stiinte sociale aprofundezi in fiecare an logica, psihologia, economia si filozofia.