| Anabelle_5756 a întrebat:

Care credeti ca este un profil mai potrivit : Filologia sau Stiinte Sociale? Nu le am chiar deloc cu matematica si am auzit ca la aceste profiluri nu se face multa matematica nu dau teza si nici bac. este adevarat? Care este mai potrivit?

Răspuns Câştigător
| FadetoBlack a răspuns:

BUNĂ
la fililogie se fac limbi stăine, te pricepi la engleză? latină? vei da teză!
stiinte social e pentru cei cu avocatura, pshiolog, chestii din astea big grin, dai teză şi acolo din engleză... şi istorie parcă... la bac nu dai din mate, acum depinde ce îţi place, cel mai simplu am auzit că e la ştiinte sociale big grin dar oricum baftă!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de ce vrei sa faci in continuare. Daca vrei sa urmezi o facultate tehnica daca nu faci matematica in liceu vei avea probleme.

| didicriss a răspuns:

Eu stiam ca la filo se fac limbi straine...nush ce ti se potriveste...

| didicriss a răspuns:

Eu as opta pentru filo...acum ce ti se potriveste tie....eu vr sa dau la bio-chimie

| oana_3246 a răspuns:

Uite cum este: la ambele profile se face putine matematica, iar bacul se da in ambele cazuri dar nu e la fel de greu ca pe mate-info. se da cel mai usor bac la matematica. acum ramane la latitudinea tea ce alegi. profilele sunt asemanatoare. eu prefer filologia, la stiinte sociale (din cate stiu) intra cei care vor sa mearga p avocatura/politica. mult succes! funda?