| zizi000 a întrebat:

Bunahappy. Am trecut in clasa a 9-a si sunt la profilul stiinte ale naturii. Imi puteti spune pe ce se pune accent in biologie ( botanica, zoologie, anatomie sau ecologie)?big grin

Răspuns Câştigător
| Loredana_4793 a răspuns:

In clasa a9-a si a 10-a faci biologia vegetala si animale, in clasa a 11-a si a 12-a faci anatomie. Iar la bacalaureat iti poti alege din ce vrei sa dai. Daca vrei sa dai din a 9 si a 10 sau din a 11-a si a 12-a.Eu sunt pe acelasi profil si sunt clasa a 12 anul astabig grin

4 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Anatomie.

| pintoiualin a răspuns:

In clasa a 9 -a si a 10-a o sa faci biologie vegetala si animala, in a 11-a si a 12-a o sa faci sistemul nervos si inca ceva. nu mai stiu exact ce

| angel13 a răspuns:

Botanica si zoologiewinking in clasa a9-a.

| Klaudyw3 a răspuns:

In a zecea si a 11 se pune accent pe anatomie dar o sa vagi si botanica.