| Chisin_Ion_1997 a întrebat:

Anul acesta sfirsesc clasa 9. Vreau sa va intreb daca profesia de Designer Vestimenta sau de Interior, necesita Liceu sau pot pleca la un colegiu?

1 răspuns:
| Popicaaaa a răspuns:

Ai nevoie de liceu+ sunt 10 clase obligatorii. Pentru design vestimentar nu stiu sigur dar pentru design interior iti trebuie si facultate, cred ca la arhitectura sau la constructii, si ca sa intri acolo ai nevoie de o diploma de bacalaureat, eventual sa dai si un examen, + o sa fie aiurea cand o sa vrei sa iti depui CV-ul pe undeva si o sa scrii acolo ca nu ai terminat nici macar 12 clase, ai inca 3 ani de liceu, sunt sigur ca ai timp sa afli tot ce iti trebuie in anii astia